Renowacje zabytków czy remonty starych budynków często stanowią nie lada wyzwanie dla nowego właściciela. Oprócz wyzwań technologicznych często napotykamy na problemy formalne. Budowle znajdujące się w rejestrze lub ewidencji zabytków są objęte nadzorem konserwatorskim, co łączy się z procedurami i sformalizowanym procesem renowacji czy remontu.

  Wykonanie dokumentacji inżynieryjnej robót w zabytku i wypełnienie druków do urzędu ochrony zabytków może być problematyczne i czasochłonne, więc warto zlecić te prace profesjonaliście. Jako firma proaktywna, działamy również w tym zakresie. Zajmujemy się uzyskaniem odpowiednich zezwoleń. Występujemy do Konserwatora o uzyskanie pozwoleń prac budowlanych. Oprócz usług budowlanych i remontowych, kompletujemy dokumentację dla konserwatora zabytków dwuetapowo. Pierwszym etapem jest wykonanie dokumentacji inżynieryjnej lub projektowej przez osoby uprawnione. Opracowujemy dokumentację ze wskazaniem zakresu prac w zależności od etapu robót. Do dokumentacji wykonujemy opracowania techniczne, projekty konstrukcyjne, opracowania inżynieryjne adaptacji i przebudowy obiektów, projekty kompleksowe ze wskazaniem programu działań. 

Drugim etapem jest zebranie dokumentów, wypełnienie wzorów dokumentów wymaganych przez urząd i wysłanie ich drogą elektroniczną. Zakończeniem procesu jest otrzymanie pozytywnej decyzji. Z tym dokumentem można już działać. 

Zawsze szukamy kreatywnych rozwiązań. Kombinacja działań jaką oferujemy (dokumenty i wykonawstwo) pozwala na kompleksowe działania. W ten sposób oszczędzamy czas i sprawnie koordynujemy prace formalne i wykonawcze, co jest niezmiernie istotne dla budżetu przedsięwzięcia. 

Masz problem z dokumentami? Skontaktuj się z nami. Znajdziemy wspólnie rozwiązanie.

Oferujemy szeroki wybór stolarki drzwiowej i okiennej wykonywanej w drewnie sosnowym, jesionowym, meranti i dębowym. Drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, okna i okiennice produkujemy na zamówienie klienta. Specjalizujemy się w drzwiach stylizowanych, zabytkowych, ale możemy również wykonać drzwi np. nowoczesny design z elementami stali i szkła.  Nasz profesjonalny zespół chętnie pomoże w wyborze odpowiedniej stolarki, zasugeruje warianty, doradzi najbardziej dogodne rozwiązania. Zamontowane drzwi i okna będą służyły długie lata i będą cieszyły „oko”.

 

Artedoor

Renowacje budynków zabytkowych to nasza pasja. Wykonujemy prace renowacyjne w szerokim zakresie, zarówno pojedyncze zlecenia jak i wykonawstwo kompleksowe. Elewacje wykonujemy w różnych technologiach, w zależności od zapotrzebowania inwestora lub/i wytycznych konserwatorskich. Specjalizujemy się zarówno w remontach elewacji kamienic, pałaców, gdzie występują bogate zdobienia, jak i w wykonawstwie ociepleń i elewacji w nowych zabudowaniach, osiedlach, remontach bloków z wielkiej płyty. Zapewniamy szerokie doradztwo oraz gwarantujemy bogaty wybór materiałów elewacyjnych.

Zajmujemy się osuszaniem budynków  Systemem Freezteq. Osuszamy budynki wykonane w całości  z cegły jak i te z fundamentem kamiennym. Eliminujemy problemy w nowo powstałych budynkach, gdzie występuje wilgoć kapilarna spowodowana wadą konstrukcyjną. Skupiamy się przede wszystkim na znalezieniu przyczyny i rozwiązaniu problemu zawilgocenia. 

Technologia aplikacji systemu Freezteq jest możliwa do wykonania w każdej konstrukcji, gdzie materiał budowlany podciąga wodę, dlatego ważne jest dokładne rozpoznanie przed dobraniem odpowiedniej technologii osuszenia.

Metoda osuszania Freezteq System polega na wykonaniu odwiertów w murze nad poziomem gruntu,  nad fundamentem kamiennym lub na łączeniu posadzki i ściany. Aplikacja odbywa się poprzez umieszczenie zamrożonego produktu w otwory. Podobnie jak cegła zaciąga wodę, tak samo dzieje się z topniejącym produktem. W ciągu 24 godzin od wykonania robót następuje zmiana stanu ciekłego na stały i kanaliki (kapilary) cegieł zostają całkowicie zablokowane, tym samym uniemożliwiając podciąganie wody. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju materiału kapilarnego jak np. bloczki betonowe. 

Problem wilgoci zostaje trwale usunięty.

 

 

W miejscach podmokłych, w których działa negatywne ciśnienie wody tj. garażach podziemnych, piwnicach, wszelkiego rodzaju pomieszczeniach znajdujących się pod poziomem gruntu, stosujemy hydroizolację na bazie specjalistycznego tynku w połączeniu z dyspersją plastyczną o wysokim stopniu adhezji. Dzięki zaawansowanej technologii, stosowane produkty doskonale izolują wodę i uniemożliwiają jej przedostawanie się do wnętrz budynków. Zakres wykonywania hydroizolacji obejmuje:

  • hydroizolację podszybi windowych
  • hydroizolację wpustów rur
  • cokół wodoszczelny - styk posadzki ze ścianą w pomieszczeniach piwnicznych, garażowych, etc.
  • tworzenie powłoki wodoszczelnej na ścianach i posadzkach w zabytkowych podziemiach, piwnicach
  • izolacja i prace naprawcze studni, etc.
  • wykonanie zabezpieczeń przed uszkodzeniami w stodołach, oborach i w miejscach, na które oddziałują czynniki fizyczne tj. kopnięcia zwierząt lub chemiczne (np. uryna)