Problem z wilgocią

Wilgoć w domu może mieć różne przyczyny i zawsze wymaga innego podejścia. W tym dziale omawiamy najczęstsze kwestie związane z problemem występowania zawilgocenia: jakie są przyczyny jej powstawania, niepożądane konsekwencje i możliwe rozwiąznia.
Problemy powstawania wilgoci mogą powodować różne czynniki, więc aby uniknąć zbędnych kosztów, ważne jest, aby dokonać prawidłowej analizy.

Problem wzrostu wilgoci powstaje, gdy woda jest zasysana z ziemi do ścian. Jeżeli Twoim problemem są wilgotne ściany na poziomie gruntu, jest to właśnie wilgoć wzrastająca.

Powodem są fundamenty wybudowane przestarzałą metodą, które pochłaniają wodę gruntową i nie stanowią wystarczającej bariery dla wilgoci. Podobna sytuacja występuje w przypadku wady konstrukcyjnej nowo wybudowanych budynków, gdy izolacja budynku jest nieprawidłowo wykonana. Niewłaściwe odizolowanie ścian lub pominięcie wykonania izolacji w poszczególnych miejscach, powoduje przedostawanie się wilgoci do ścian budynku.

Z wilgotnością wzrastającą radzić możemy sobie na kilka sposobów:

1. Fizyczna bariera - stworzenie nowej plastikowej bariery dla wilgoci
W szczelinach znajdujących się w fasadzie budynku umieszczona zostaje nowa bariera, która powstrzymuje wilgoć. Polega ona na podcięciu ścian i umieszczeniu plastikowej / metalowej bariery, np. folii polietylenowej. Średnia cena tej metody wacha się od 400 do 600 złotych za metr. Metoda ta nie dość, że jest kłopotliwa to dodatkowo kosztowna - nasza firma jej nie wykorzystuje.

2. Chemiczna bariera - iniekcja
Problem z wilgocią wzrastającą często jest rozwiązywany poprzez iniekcję. W ścianach dokonuje się odwiertów, które następnie zostają wypełnione żelem odpornym na wilgoć. Metoda iniekcji jest nadal używana w Polsce, choć nie należy do najnowszych. Wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, co przekłada się na cenę usługi. Koszt takich wtrysków zaczynają się od 400 złotych za metr kwadratowy.

Freezteq ® system

Inteligentny i tani sposób na radzenie sobie z wilgocią pochodzącą od gruntu. Freezteq ® - produkt belgijskiej firmy Compaktuna ® występuje w formie „lizaków”, które po zamrożeniu zyskują formę stałą i są gotowe do aplikacji w odwiertach ścian. Freezteq wykonany jest przy użyciu nowoczesnej technologii, metodzie technologicznie zaawansowanej a jednocześnie prostej w implementacji. Metoda z użyciem systemu aplikacji „lizaków lodowych” jest nowym rozwiązaniem na rynku polskim. Łatwy do zastosowania, nie wymaga drogich urządzeń do aplikacji. Izolację metodą Freezteq można wykonać samemu, postępując zgodnie z instrukcją użycia.

Czytaj więcej...